Informacje o klubie

Szkolimy dzieci i młodzież w zakresie kolarstwa szosowego. Nie stronimy od kolarstwa torowego. W naszej czteroletniej historii, mamy kilkanaście tytułów Mistrzów, Wicemistrzów Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym i torowym oraz tytuły Mistrzów, Wicemistrzów Województwa ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas.

Planujemy strategiczne zarządzanie karierą naszych zawodników. Oznacza to, że nie tylko szkolimy sportowców, ale również dbamy o to, aby nie zaniedbywali obowiązków szkolnych i domowych. Sport to życiowa droga, która nie może skończyć się wraz z końcem kariery… Angażujemy w działalność klubu naszą wiedzę i doświadczenie z dziedziny sportu i zarządzania. Długo uczyliśmy się na błędach innych. Dlatego też, w Centrum Rowerowym OKK nie ma miejsca na prowizoryczne, nieuczciwe i nieprofesjonalne działania. Wyróżnia nas strategia zarządzania karierą zawodnika. Zarządzanie karierą w Olsztyńskim Klubie Kolarskim, oznacza układanie indywidualnych ścieżek, w taki sposób, aby rozwój zawodnika planować nie tylko w środowisku sportowym. Dziecko wchodzące w świat sportu, nie może stracić zaplecza w postaci wykształcenia i uspołecznienia. A jeśli go nie ma- to takie zaplecze stworzymy. Naszym priorytetem jest zawodnik.

Trener Jarosław Biełowieżec:

Członek Kadry Narodowej, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata ’99 oraz Wojskowych Mistrzostwach Świata’03. Mistrz Polski Juniorów ‘99 ze startu wspólnego, Wielokrotny Drużynowy Mistrz Polski na szosie i na torze. Zwycięzca m.in. etapu Internationale Junioren-Rundfahrt oraz międzynarodowego wyścigu dla juniorów „Tour de la Region de Lodz”.